Rubriky:

Ostatní

Sabella končí na lavičce Argentiny. Přijde Martino nebo Simeone?

29. července 2014 19:49 - Buenos Aires
(Aktualizováno: 29. července 2014 20:23)

Trenér Alejandro Sabella nebude pokračovat na lavičce fotbalistů Argentiny, kterou dovedl až do finále mistrovství světa. Devětapadesátiletý kouč avizoval svůj konec bezprostředně po konci šampionátu, v úterý pak Sabellův odchod definitivně potvrdil prezident Argentinské fotbalové federace (AFA) Julio Grondona. Podle serveru listu Olé jsou žhavými kandidáty na uvolněnou pozici Gerardo Martino, José Pekerman a Diego Simeone.

 

Sergio Moraes, Reuters

"Jsem velmi zklamaný. Měli jsme na to stát se mistry světa. Teď je čas vstřebat porážku a posunout se dál. Ovšem už s jiným trenérem," prohlásil Sabella jen pár hodin po prohře 0:1 v prodloužení finále MS proti Německu.

Vedení AFA se následně snažilo zkušeného trenéra přesvědčit, aby pokračoval alespoň do turnaje Copa América, který příští rok hostí Chile, ale Sabellu nepřesvědčilo. Spekuluje se o tom, že úspěšný trenér podepíše smlouvu s některým ze slavných brazilských klubů. Sabella převzal argentinský národní tým v roce 2011 po Sergiu Batistovi. Ve 41 zápasech s ním utrpěl jen pět porážek.

Na argentinskou lavičku zcela jistě zamíří jeden z pětice kandidátů Gerardo Martino, José Pekerman, Diego Simeone, Mauricio Pellegrini či Miguel Ángel Russo. Výběr Albiceleste povede poprvé 3. září v pikantním přátelském duelu v Düsseldorfu s Německem.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní