Cusco

Bizarní oslavu gólu předvedl v peruánské fotbalové lize Walter Ibaňez z týmu Alianza Lima. Poté, co s přehledem proměnil penaltu proti domácímu Ciencianu, zaskočil zaplněné ochozy nečekanou scénou.

Walter Ibaňez a jeho bizarní oslavy gólu.

Hráči Cienciana vedli od 37. minuty po trefě Castilla. Jenže vedení neudrželi. V 53. minutě měli hosté výhodu pokutového kopu. Exekuce se ujal devětadvacetiletý Uruguayec Ibaňez a ranou k pravé tyči srovnal na 1:1.

Svůj zásah si náležitě užil, po vstřelení branky běžel z pokutového území a před přihlížejícími fanoušky imitoval opici. Reagoval tak na rasistické chování domácích příznivců. Někteří z nich během zápasu napodobovali opičí skřeky poté, co se hráči tmavé pleti z týmu hostí dotkli míče.

Lima však nakonec na body nedosáhla. V 64. minutě rozhodl o výhře Cienciana Cardoso.