Fenerbahce - Galatasaray 0:0, na penalty 3:2VIDEO: Kadlec zařídil fotbalistům Fenerbahce turecký Superpohár

Istanbul

Fotbalový reprezentant Michal Kadlec rozhodl o vítězství Fenerbahce v tureckém Superpoháru. Po bezgólovém zápase s Galatasarayem dal český obránce v rozstřelu rozhodující penaltu na 3:2. Po jarním triumfu v nejvyšší soutěži tak Kadlec oslavil s klubem další úspěch.

Kadlecova vítězná penalta

Kadlec přišel do hry v 82. minutě, kdy vystřídal portugalského obránce Bruna Alvese. Na bezbrankovém stavu nic nezměnilo ani prodloužení, takže přišly na řadu penalty. První střelci na každé straně uspěli, ale pak následovalo pět neúspěšných pokusů. Bídnou sérii protrhl až Raul Meireles, na jehož trefu zareagoval gólem na 2:2 Burak Yilmaz.

Šanci ukončit rozstřel dostal Kadlec a využil ji. Zužitkoval tak své bohaté zkušenosti s pokutovými kopy - v reprezentaci z nich dal pět ze svých osmi gólů.

Fenerbahce oplatilo Galatasarayi porážky z předchozích dvou ročníků Superpoháru a ovládlo soutěž podeváté v historii.