Rubriky:

Ostatní

MS florbal 2018

Živě

Blatter se Platiniho ve volbách bát nemusí. Francouz nebude na předsedu FIFA kandidovat

28. srpna 2014 10:18 - Monako

Michel Platini nebude kandidovat proti Seppu Blatterovi do čela Mezinárodní fotbalové federace FIFA. Bývalý francouzský reprezentant chce dál vést Evropskou fotbalovou unii. Devětapadesátiletý Platini to ve čtvrtek oznámil zástupcům členských svazů UEFA v Monaku.

 

Petr Horník, Právo

"Toto je moje rozhodnutí. Chtěl jsem udělat to, co je nejlepší pro UEFA," řekl Platini, jehož delegáti odměnili potleskem.

Odhodlání zůstat v čele UEFA zástupci 54 členských svazů přivítali. "Pan Platini dal jasně najevo, že má před sebou v UEFA důležitou práci a že zůstane předsedou. Tohle rozhodnutí tu všichni vřele uvítali," prohlásil člen UEFA Michel D'Hooghe, jenž je zároveň členem výkonného výboru FIFA.

V budoucnu odmítl Blattera podporovat

Osmasedmdesátiletý Blatter v červnu před mistrovstvím světa v Brazílii ohlásil, že se příští rok v květnu bude ucházet o znovuzvolení předsedou FIFA. Pět ze šesti kontinentálních federací už mu vyjádřilo podporu, veřejně se proti němu postavila jen Evropa. "V budoucnu už Blattera nebudu podporovat. To jsem mu řekl," oznámil Platini v Brazílii s tím, že se FIFA potřebuje nadýchnout čerstvého vzduchu.

Prvním mužem světového fotbalu je švýcarský funkcionář, který často čelí kritice kvůli korupčním skandálům fotbalové federace, již od roku 1998. Dříve přitom Blatter tvrdil, že po svém čtvrtém funkčním období v čele FIFA skončí.

Zatím jediným oficiálním protikandidátem zůstává bývalý zástupce generálního sekretáře FIFA Jérome Champagne. Šestapadesátiletý funkcionář svůj úmysl oznámil v lednu. Další případní uchazeči mají čas na podání kandidatury do ledna příštího roku, formálně potvrdit ji ještě musí i Blatter.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní