Německo - Argentina 2:4Dokonalá odplata. Argentinci nasázeli mistrům světa čtyři góly

Düsseldorf

Fotbalisté úřadujících mistrů světa z Německa v repríze finále brazilského šampionátu podlehli Argentině 2:4. V přípravném utkání v Düsseldorfu zažil vítězný debut nový trenér jihoamerického mužstva Gerardo Martino. Zraněného argentinského kapitána Lionela Messiho dokonale zastoupil Ángel Di María. Nová posila Manchesteru United vstřelila jeden gól a zbývající tři připravila pro spoluhráče.

Argentinský záložník Erik Lamela (vlevo) se raduje s útočníkem Agüerem z gólu proti Německu.

V základní sestavě Německa nastoupili jen čtyři fotbalisté, kteří před 52 dny v Riu hráli od začátku. Argentině se výborně povedl už první poločas. Ve 20. minutě otevřel skóre Agüero, pět minut před pauzou zvýšil krásným volejem Lamela.

Hosté dominovali i na začátku druhé půle. Po dvou minutách přidal třetí trefu ze standardní situace hlavičkující Fernández a v 50. minutě se po třech asistencích dočkal gólu Di María, když obloučkem přehodil střídajícího gólmana Weidenfellera.

Německý tým dostal stejně branek jako v předchozích sedmi duelech na MS dohromady, ale porážku alespoň zmírnil. V 52. minutě se po rohu trefil Schürrle a v 78. minutě uzavřel na konečných 2:4 střídající Götze, autor jediné branky v červencovém finále.

Turci dokonali obrat v Dánsku

Turecko, které je soupeřem českého týmu v evropské kvalifikační skupině, otočilo zápas v Dánsku a zvítězilo 2:1. Domácí tým poslal v Odense do vedení v 35. minutě z penalty kapitán Agger, ale druhý poločas patřil Turkům. V 55. minutě vyrovnal Sahan a v nastaveném čase dokonal obrat teprve devatenáctiletý Tufan.

Anglie zvládla první reparát za nepovedený světový šampionát, i když doma porazila Norsko pouze 1:0. O nejtěsnějším triumfu na londýnském stadionu Wembley rozhodl v 68. minutě z penalty Wayne Rooney, jenž tak oslavil debut v roli nového kapitána Albionu.

Přípravná fotbalová utkání:
Chimki: Rusko - Ázerbájdžán 4:0 (3:0)
Branky: 6. a 12. Keržakov, 41. Ignaševič, 81. Granat.
Matrei: Litva - Spojené arabské emiráty 1:1 (1:0)
Branky: 41. Matulevičius - 90.+3 Sankúr.
Kyjev: Ukrajina - Moldavsko 1:0 (0:0)
Branka: 63. Bezus.
Riga: Lotyšsko - Arménie 2:0 (1:0)
Branky: 16. a 72. Sabala.
Odense: Dánsko - Turecko 1:2 (1:0)
Branky: 35. Agger z pen. - 55. Sahan, 90.+2 Tufan.
Düsseldorf: Německo - Argentina 2:4 (0:2)
Branky: 52. Schürrle, 78. Götze - 20. Agüero, 40. Lamela, 47. Fernández, 50. Di María.
Dublin: Irsko - Omán 2:0 (1:0)
Branky: 20. Doyle, 81. Pearce.
Londýn: Anglie - Norsko 1:0 (0:0)
Branka: 68. Rooney z pen.