Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Svitla Česku naděje? Naivní obrana, kritizoval hru Oranjes naštvaný Hiddink

5. září 2014 08:20 - Bari
(Aktualizováno: 5. září 2014 09:26)

Velmi nespokojený byl nový trenér nizozemských fotbalistů Guus Hiddink po prohře 0:2 s Itálií ve čtvrteční přípravě v Bari. Duel byl pro Oranjes generálkou na úterní zápas evropské kvalifikace v Praze a bronzový tým letošního mistrovství světa se podle svého staronového kouče především v úvodu dopustil naivních chyb v obraně. Spokojený naopak mohl být jeho debutující protějšek Antonio Conte.

O osudu utkání rozhodla úvodní desetiminutovka. Ve třetí minutě poslal domácí do vedení svým prvním reprezentačním gólem král ligových střelců Ciro Immobile. Za šest minut dostal obránce Nizozemska Bruno Martins Indi červenou kartu a z následné penalty zpečetil výhru squadry azzury Daniele De Rossi.

"Večer skončil po deseti minutách. Během úvodní fáze zápasu jsme bránili velmi naivně," řekl v televizním rozhovoru Hiddink. "Potom nešlo o nic víc, než zabránit větším škodám, a proto jsme nemohli tolik útočit. Příště musíme být připraveni už od začátku," přidal sedmašedesátiletý kouč.

Musíme bránit lépe, vyzívá Hiddink

Nástupci Louise van Gaala nevyšla obnovená premiéra na nizozemské lavičce, kde už působil v letech 1994 až 1998. "Soupeři jsme to usnadnili. Italové se velmi jednoduše dostávali za naši obrannou linii. Byl jsem naštvaný, protože musíme bránit lépe," upozornil Hiddink.

Kvůli zraněním postrádal například Arjena Robbena, Rafaela van der Vaarta nebo Rona Vlaara.

Italský trenér Antonio Conte byl naopak po svém debutu spokojen, že jeho noví svěřenci zvládli první utkání po nepovedeném mistrovství světa, kde vypadli už ve skupině. "Vedle výsledku jsem byl zvědavý na reakci chlapců. Byla to určitě pozitivní odezva z hlediska snahy, agresivity a fotbalových myšlenek," uvedl Conte.

Stal se prvním trenérem Itálie po 16 letech, který začal své angažmá vítězně. Naposled se to v roce 1998 povedlo Dinu Zoffovi, jenž přivedl Azzurri k výhře 2:0 nad Walesem. "Pracovali jsme spolu jen čtyři dny a máme před sebou mnoho práce, ale jsme na dobré cestě," dodal bývalý a úspěšný kouč Juventusu Turín.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní