Rubriky:

Ostatní

Fotbalová asociace České republiky se blíží počtu 300 000 členů

15. září 2014 16:01 - Praha

Zajímavého milníku v počtu členů sportovního svazu během několika dní dosáhne Fotbalová asociace České republiky. Počet jejích členů v posledních letech pravidelně stoupá a během letošního září by měl podle předpokladů dosáhnout hranice 300 000 osob. A ve hře jsou také atraktivní odměny.

 

Michal Doležal, ČTK

FAČR byla mezi prvními sportovními svazy v České republice, které začaly pečlivě pracovat se svojí členskou základnou. Chtěla znát reálné počty osob aktivně vyvíjející činnost v českém fotbale. Celý projekt zahájil činnost v roce 2012 a po roce fungování došlo k vytvoření aktuální databáze členů FAČR. Ke konci roku 2012 tato databáze čítala 280 810 osob. Už v této době předseda Miroslav Pelta prohlásil, že je na statisíce členů Fotbalová asociace hrdá, ale že tímto práce nekončí a úkolem je jít s projektem ještě blíže k členské základně.

Nyní po necelých dvou letech je počet členů FAČR necelých 299 tisíc, což ještě není konečné číslo. Fotbalová asociace se prostřednictvím řady svých projektů snaží zlepšit podmínky pro současné členy, přilákat do svých řad nové talenty a rozvíjet obecnou tělesnou aktivitu veřejnosti.

Za zmínku stojí bonusový program „Být členem se vyplatí!", který nabízí slevy a výhody všem členům FAČR. Dále pak v současné době probíhající Měsíc náborů - série fotbalových náborů po celé republice nebo celoroční informační kampaň a projekt Můj první gól. Ten má zase za úkol usnadnit začínajícím hráčům a hráčkám první fotbalové kroky a nabídnout jejich rodičům kvalitní informační servis. Součástí tohoto projektu je také distribuce takzvaného fotbalového balíčku obsahujícího například míč, tašku či dres značky Puma.

Prémie pro jubilejního člena

„Snažíme se rok od roku více pracovat s naší členskou základnou. Nabízet servis, poskytovat výhody, úzce vzájemně komunikovat a v neposlední řadě i rozvíjet prestiž fotbalu v České republice. Konstantní nárůst členské základny a atakování hranice 300 000 členů je toho důsledkem. Velké poděkování ovšem patří všem současným i budoucím členům FAČR, protože jsou to právě oni, kdo tvoří fotbalové hnutí," poznamenal Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR.

Asociace bude díky své databázi schopna zjistit, kdo bude jubilejním třístým tisícím členem. V předstihu si pro něho či pro ni přichystala balíček odměn, který obsahuje například reprezentační kolekci značky Puma v hodnotě 20 000 korun, roční předplatné časopisu Pro Football, balíček nutričních doplňků pro mladé fotbalisty od Aminostar a Vitaland, víkendový wellness pobyt v hotelu Lužan či fotbalgolfový zážitek v nedávno otevřeném hřišti Dymník u Rumburku.

Dosažení hranice tři sta tisíc členů v rámci sportovního svazu znamená na území České republiky velkou událost. Navíc FAČR doufá, že za několik let může vítat do svých řad člena s pořadovým číslem 400 tisíc.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní