Rubriky:

Ostatní

Opora Celtiku čelí nařčení z rasismu. Vedení skotského fotbalu připravuje exemplární trest

20. září 2014 10:32 - Glasgow

Bulharský fotbalista ve službách Celticu Glasgow Alexandar Tonev údajně počastoval protihráče rasistickými nadávkami. Křídelní hráč Hoops údajně urážel soupeře tmavé pleti před týdnem v ligovém utkání a Skotská fotbalová asociace s ním už zahájila řízení.

 

Twitter

Čtyřiadvacetiletý ofenzívní hráč, jenž je v Celticu na hostování z Aston Villy, údajně rasisticky urážel obránce Aberdeenu Shaye Logana. Tonev toto nařčení ale vzápětí prostřednictvím tiskového mluvčího klubu popřel.

„Já svým hráčům absolutně věřím, a proto vím, že nic takového určitě neudělal. Je to čestný člověk, a když obvinění odmítá, já mu věřím,“ zastal se svého svěřence kouč Hoops Ronny Deila.

Vedení skotského fotbalu hodlá podle zákulisních informací v celé kauze postupovat velmi tvrdě, a chystá pro Toneva trest v nejvyšší možné míře, jakou stávající pravidla umožňují. A to i přesto, že z incidentu neexistuje žádný záznam a nejsou ani žádní očití svědci.

Čtrnáctinásobný bulharský reprezentant má čas do 26. září, aby na obvinění reagoval. Na 9. října je pak předvolán před disciplinární komisi.

dfk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní