Fotbalistky Sparty vstoupily do Ligy mistryň remízou v Litvě

Šiauliai

Fotbalistky Sparty remizovaly v úvodním utkání 1. kola play off Ligy mistryň na hřišti litevského týmu Gintra Šiauliai 1:1. Český celek poslala v závěru prvního poločasu do vedení Karolína Křivská, ale devět minut před koncem po chybě sparťanské obrany srovnala Kamile Vaičiulaityteová. Odveta se hraje za týden na hlavním stadionu Sparty na Letné.

Sparťanky byly v utkání lepším týmem, ale nedařilo se jim využívat šance. Povedlo se to až Křivské. V úvodu druhé půle pak měla obrovskou šanci Dědinová, ale jedna z obránkyň Gintry vykopla míč z brankové čáry.

V závěru se Litevky přeci jen dostaly do tlaku a přišla chyba sparťanské obrany, která nechala projít přihrávku až na nabíhající Vaičiulaityteovou a ta propálila brankářku Vršatovou.

Pokud se Pražankám povede postoupit, v osmifinále narazí na vítěze duelu mezi Apollonem Limassol a Bröndby Kodaň. První utkání vyhrál Apollon doma 1:0.