Slavia - Barcelona 0:1Slávistky na úvod Ligy mistryň doma podlehly Barceloně

Fotbalistky Slavie Praha vstoupily do úvodního kola play off Ligy mistryň domácí porážkou 0:1 s Barcelonou. Utkání na stadionu v Edenu rozhodla až osm minut před koncem Ruth Garcíová. Odveta se hraje za týden ve Španělsku.

Vpravo Tereza Kožárová ze Slavie a vlevo Virginia Torrecillová z Barcelony v prvním kole play off Ligy mistryň.

Slávistky, které si zahrály nejprestižnější klubovou soutěž po deseti letech, v prvním poločase držely se soupeřkami krok. V 18. minutě Kožárová trefila boční síť. Největší šanci Barcelony měla deset minut před pauzou nepokrytá Sonia, která zakončila standardní situaci nepřesnou ranou.

I druhý poločas byl vyrovnaný a 4224 diváků dlouho nevidělo velkou šanci. Vítězky posledních tří ročníku španělské ligy však v závěru udeřily. V 82. minutě po rohovém kopu otevřela skóre hlavou Garcíová. Její spoluhráčka Torrecillová ještě v předposlední minutě nastřelila další hlavičkou tyčku.