Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Hrál si na Jágra a šeredně se mu to vymstilo. Od slavících Švédů sklidil posměch

16. října 2014 21:37 - Halmstad

Zajíci se počítají až po honu, praví známe české přísloví. A jak vidno, platí i pro Francouze. Fotbalista Layvin Kurzawa v odvetném barážovém utkání ve Švédsku o postup na EURO 2015 do 21 let dal gól v 87. minutě, evidentně byl přesvědčený o tom, že už je postupový, jenže nakonec dopadlo vše jinak.

Švédové prohráli úvodní duel ve Francii 0:2, jenže v Halmstadu díky dvěma brankám Thelina už po půlhodině hry manko smazali. Dvacet minut před koncem pak zvýšil na 3:0 Oscar Lewicki.

Seveřané už měli postup na dosah, jenže situaci zcela otočila gólová hlavička Kurzawy, jenž trefu hlavou oslavoval salutováním, jakým proslul například český hokejista Jaromír Jágr v NHL či na olympiádě v Naganu.

Jenže francouzský syn polské matky a guadeloupského otce svoji radost doplnil o velmi nesportovní výsměch do tváří zklamaných švédských hráčů. To se mu ale bleskově vrátilo jako bumerang.

Francouzi udrželi postupový výsledek 1:3 jen pár sekund. Lewicki totiž vzápětí zvýšil na 4:1 a s gustem spolu se svými spoluhráči nefér gesto Francouzům vrátili. Se švejkovským salutováním se následně nechali i vyfotit na společné fotografii. Švédové si užívali oslavy postupu na šampionát do České republiky, na němž budou naopak Francouzi chybět.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní