Rubriky:

Ostatní

Maroko se děsí eboly. Afrika hledá náhradní dějiště fotbalového šampionátu

17. října 2014 19:36 - Johannesburg

Africká fotbalová konfederace hledá náhradního pořadatele kontinentálního šampionátu, který se má konat za tři měsíce. Maroko v tomto termínu nechce turnaj pořádat kvůli strachu z eboly. Jeho žádost o odložení mistrovství Afriky však konfederace zamítla, místo toho se obrátila na JAR, Ghanu a další země, zda by případně šampionát mohly uspořádat.

 

Luc Gnago, Reuters

První reakce ale příliš vstřícné nebyly. Jihoafrické ministerstvo sportu uvedlo, že hlavním otazníkem by byla výše nákladů na zorganizování šampionátu v tak krátkém čase. "Turnaj ale může také představovat výzvu jak se popasovat s ebolou, která zachvátila náš kontinent," stojí v prohlášení ministerstva Jihoafrické republiky, která v roce 2010 hostila fotbalové mistrovství světa.

Africká fotbalová konfederace trvá na tom, že šampionát se bude hrát od 17. ledna do 8. února 2015, i když kontinent se nyní potýká s epidemií smrtelného onemocnění. Vedle JAR a Ghany prý oslovila dalších pět zemí.

Ebolou jsou nejvíce zasaženy státy na západě Afriky - Libérie, Guinea a Sierra Leone, kde na ebolu zemřelo již téměř 4500 lidí. Guinea a Sierra Leone ještě hrají v kvalifikaci, ve svých skupinách jsou ale poslední.

Osud mistrovství Afriky se bude řešit 2. listopadu na schůzce zástupců africké konfederace a marockého fotbalu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní