Rubriky:

Ostatní

Mistrovství světa v Rusku problémy se stadióny nehrozí, výstavba probíhá rychleji

20. října 2014 14:44 - Moskva

Zatímco přípravy letošního fotbalového šampionátu v Brazílii dlouhodobě provázely problémy se stadióny, následujícímu turnaji za čtyři roky v Rusku údajně nic takového nehrozí. Po pětidenní inspekci to prohlásil delegát FIFA Chris Unger, který má kontrolu organizace turnaje na starosti.

 

Maxim Zmeyev, Reuters

"Dokonce to vypadá, že výstavby oproti původnímu plánu probíhají rychleji," citovala agentura AP Ungera po návštěvě moskevského stadiónu v Lužnikách, který bude hostit finále. "Jsou to dobré zprávy, protože čím dřív bude vše hotové, tím dřív se může začít s testovacím provozem," dodal.

Unger v minulých dnech navštívil také nově budovaný stadión v Petrohradu, jehož výstavbu provázely potíže, podle posledních informací by však aréna pro 69 tisíc lidí měla být přesto hotová za dva roky. Navíc se podařilo vyřešit problémy se zatahovací střechou stadiónu v Soči, která bude během mistrovství odstraněna.

Inspekce vynechala sedm nově budovaných stadiónů pro šampionát, protože se na nich teprve nedávno začalo pracovat. Podle Ungera ale nejde o nic neobvyklého. "Není to tak, že bychom se podívali na plány a řekli, že je vše v pořádku," prohlásil funkcionář. "Vrátíme se a budeme hlídat, jak se s výstavbou pokročilo a jestli jsou plány dodržovány," dodal.

Šampionát v Rusku také provázejí obavy z rasismu a chuligánství, k tomu se však Unger, stejně jako k dalším politickým tématům, odmítl vyjádřit. "Děláme všechno proto, abychom problémy vyřešili. Jde o to, že někteří lidé zneužívají fotbal pro účely vlastního zviditelnění," prohlásil předseda organizačního výboru mistrovství Alexej Sorokin.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní