Rubriky:

Ostatní

Přísný Dunga. Brazilci pod jeho vedením nesmí nosit kšiltovky, náušnice ani žabky

23. října 2014 18:30 - Sao Paulo

Fotbalisté Brazílie si zvykají na přísnější režim, který jim nastolil staronový kouč Carlos Dunga. Autoritářským stylem proslulý kouč, jenž se národního týmu ujal v červenci po mistrovství světa, nechal rozeslat dopis s novým disciplinárním řádem všem hráčům. Kanárci odteď nesmí nosit kšiltovky, náušnice ani žabky.

 

Xavier Galiana, Reuters

V seznamu pravidel figuruje mimo jiné i zákaz používat mobilní telefony a tablety během společného stolování a při týmových poradách. Hráčům navíc doporučuje zpívat před zápasem hymnu a vyhýbat se jakýmkoliv politickým nebo náboženským prohlášením.

Dunga, jenž dovedl Brazílii v roce 1994 k titulu mistrů světa, podle svého vyjádření hráčům nic nezakazuje. Všichni jsou si ale prý vědomi toho, že ignorování daných pravidel pro ně může znamenat, že napříště vypadnou z nominace.

"Navrhli jsme ty věci kvůli lepší atmosféře. Vysvětlil jsem to hráčům a je jasné, že potřebují mít nastavené hranice. Každá organizace má svá pravidla," vysvětlil Dunga při zveřejnění nominace na listopadové zápasy s Tureckem a Rakouskem.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní