Rubriky:

Ostatní

FIFA se přiklonila k zimnímu termínu mistrovství světa 2022

3. listopadu 2014 18:31 - Ženeva

Mezinárodní fotbalová federace FIFA se shodla s pořadateli mistrovství světa 2022 v Kataru, že ideálním termínem pro turnaj budou zimní měsíce. Na dnešním jednání posuzovala FIFA pět možných scénářů, přičemž podle generálního sekretáře Jeroma Valckeho se zřejmě rozhodne mezi přelomem ledna a února či listopadu a prosince.

 

Jan Handrejch, Právo

Světový šampionát se tradičně koná v červnu a v červenci, to však v Kataru panují více než čtyřicetistupňová vedra. I předseda organizačního výboru Hasan Savádí dnes v Ženevě poprvé připustil, že pořádat turnaj v letních měsících by nebylo nejlepší řešení.

S FIFA se Savádí shodl na zimě, kterou prosazuje i předseda Sepp Blatter nebo jednotlivé konfederace. Blatter se nicméně přiklání k listopadovému a prosincovému termínu, aby se šampionát nedostal do kolize s únorovou zimní olympiádou.

Asociace předních evropských klubů navrhla, aby se mistrovství hrálo v Kataru v dubnu a v květnu. Proti tomu se však vyslovila hráčská unie FIFPro, podle níž je už v této době v zemi nebezpečné horko.

Komise FIFA se znovu sejde v únoru, výkonný výbor by pak mohl rozhodnout o termínu MS 2022 na březnovém zasedání.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní