Londýn

Šlo sice jen o přípravný zápas, přesto se diváci v londýnském Upton Parku dočkali kuriózního gólu, který hlavní rozhodčí Angličan Andre Marriner uznal. Autorem vyrovnávací branky na 1:1 v duelu s Chorvatskem byl argentinský bek Cristian Ansaldi, respektive jeho spoluhráč Sergio Agüero, který ve vápně rukou tečoval střelu zadáka Atlétika Madrid. Argentina nakonec duel vyhrála 2:1.

Gól argentinského beka Ansaldiho v přípravě s Chorvatskem.

V první chvíli se zdálo být všechno v pořádku, hru rukou odhalily až zpomalené záběry televizních kamer. Od Sergia Agüera to nebyl úplně přirozený pohyb, ruka nebyla u těla, směřovala spíše k míči než od něj. Anglický rozhodčí, který stál od hvězdného útočníka několik metrů, však gól ze 49. minuty uznal.

Letošní vicemistr světa a útočník Manchesteru City byl o osm minut později i u rozhodujícího momentu zápasu. Chorvatský brankář Kalinič jej fauloval v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Lionel Messi. Argentinci se tak vítězně navnadili na úterní přípravu v Manchesteru s Portugalskem.