Oita

Skvělý obrat v posledních minutách zápasu předvedli fotbalisté japonského druholigového týmu Mito HollyHock. Ještě v 90. minutě hosté na hřišti Oity Trinita prohrávali 1:2, ale během 180 sekund v nastavení otočili duel ve svůj prospěch. Vítězná branka byla výstavní - obránce Yudai Tanaka se opřel do míče a tvrdou ranou do šibenice nedal brankáři soupeře sebemenší šanci zasáhnout.

Japonec Yudai Tanaka se parádně trefil v 94. minutě.

Podobné góly svého času střílel obávanou levačkou brazilský zadák Roberto Carlos, nicméně i tento výstavní „angličan" v podání šestadvacetiletého Japonce může směle konkurovat nejkrásnějším brankám letošní sezóny.

Fantastická rána navíc znamenala tříbodový zisk, díky kterému se Mito odpoutalo od sestupových pozic. Na ty má parta okolo střelce Tanaky nyní bezpečný sedmibodový náskok.