Puebla

Věk nezastavíš, ale když tě fotbal pořád baví, nepřestaneš. Tak nějak před lety charakterizoval svou vášeň slavný Mexičan Cuauhtémoc Blanco. V polovině ledna mu bude už 42 let, stále však válí v domácí lize a myšlenky na konec kariéry dál odsouvá na vedlejší kolej. Naposledy pomohl svému celku Puebla k domácí remíze 3:3 se Santosem Laguna. První gól vstřelil ze standardní situace, v nastavení se prosadil z penalty.

Cuahtemoc Blanco pořád válí.

Zřejmě není slavnějšího Mexičana dvou posledních dekád. Blanco odehrál v dresu národního týmu od roku 1995 celkem 120 zápasů, dal v nich 39 gólů. Dlouho působil ve slavném klubu América, ale krátce si vyzkoušel i La Ligu či americkou MLS. Dohromady už odkopal 437 utkání a ve 158 případech se radoval ze vstřelené branky.

Fotbalový lišák dokáže skvěle uplatnit své zkušenosti a ty se hráčům Puebly v nedělním utkání nesmírně hodily. Blanco přišel na plac až ve druhém poločase, ale už po hodině hry se prezentoval šikovně kopnutou standardní situací, po které srovnal stav zápasu na 2:2. Izquierdoz sice poslal hosty osm minut před koncem podruhé do vedení, ale poslední slovo měl opět Blanco, který v 93. minutě z pokutového kopu vyrovnal na konečných 3:3.

Pueblu dál trápí bídná forma, tým od konce srpna nevyhrál a v tabulce Primera División je až patnáctý, jen šest bodů nad posledním Monarcasem.