Rubriky:

Ostatní

Strach o fotbalovou legendu. Pelé byl přeložen na jednotku intenzivní péče

27. listopadu 2014 17:13 - Sao Paulo
(Aktualizováno: 27. listopadu 2014 17:24)

Bývalý brazilský fotbalista Pelé, který je považován za jednoho z nejlepších hráčů historie, musel být v nemocnici v Sao Paulu přeložen na jednotku intenzivní péče. Podle vedení kliniky v Sao Paulu je důvodem nestabilní stav čtyřiasedmdesátileté legendy a potřeba zvýšené kontroly, Pelého mluvčí ale tvrdí, že byl přeložen do klidnějšího křídla jen kvůli zajištění soukromí.

 

Klub přátel Josefa Masopusta

"Necítil se dobře, protože se tam pohybovalo množství lidí. Teď to bude klidnější," řekl Pelého asistent José Fornos Rodrigues s tím, že fotbalová legenda je "naprosto v pořádku".

Zástupci kliniky v oficiálním prohlášení upřesnili, že byl Pelé přeložen na speciální oddělení, nikoliv přímo na jednotku intenzivní péče. "Pacient byl přeložen na oddělení, kde ho budeme moci lépe sledovat. Není to ale jednotka intenzivní péče, je to její předstupeň," uvedl mluvčí nemocnice. Konkrétnější informace o Pelého zdravotním stavu ale neposkytl.

Trojnásobný mistr světa se v pondělí ocitl v nemocnici podruhé v krátké době. Znovu v lékařské péči skončil devět dní poté, co opustil nemocnici Alberta Einsteina po operaci ledvinových kamenů. Při běžné pooperační kontrole totiž lékaři odhalili infekci močových cest a museli Pelému nasadit nitrožilně antibiotika. Podle středečního prohlášení byl jeho stav stabilní.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní