Rubriky:

Ostatní

Kvalifikační model pro EURO 2020: postoupí už jen dva týmy ze skupiny, další pak z nové Ligy národů

4. prosince 2014 22:20 - Nyon

Evropská fotbalová unie (UEFA) představila definitivní model kvalifikace na EURO 2020, s nímž také souvisí nový koncept Ligy národů, který nahradí stávající přátelské zápasy. UEFA zveřejnila nový formát na svých oficiálních stránkách.

 

Petr Horník, Právo

Pro kvalifikaci na šampionát budou týmy rozděleny do deseti skupin, z nichž na mistrovství postoupí první dva celky. Nebude už tedy možné se kvalifikovat ze třetího místa jako v probíhající kvalifikaci o ME 2016.

Čtyři další týmy se mohou probojovat na EURO z play off nové Ligy národů, které se bude hrát před šampionátem v březnu 2020. V Lize národů budou rozděleny jednotlivé reprezentace podle výkonnosti na základě koeficientu UEFA do divize A až D.

Divize A a B se budou skládat ze čtyř skupin po třech týmech, divize C bude mít dvě skupiny po třech týmech a dvě skupiny po čtyřech mužstvech. Divizi D budou tvořit čtyři skupiny po čtyřech týmech. Šestnáct vítězů skupin pak postoupí do play off.

Pokud si některá země zajistí postupovou pozici oběma cestami, uvolní se tak místo na ME i pro další tým v pořadí Ligy národů.

Finálový turnaj EURO 2020 se bude hrát hned ve 13 různých státech, semifinále a finále bude hostit londýnský stadión Wembley.

roj, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní