Rubriky:

Ostatní

Evropské kluby a ligy navrhují, aby se MS 2022 hrálo v květnu

16. prosince 2014 20:52 - Nyon

Asociace evropských klubů ECA a sdružení evropských lig EPFL ve společném prohlášení navrhly, aby se mistrovství světa v Kataru 2022 hrálo od 5. května do 4. června. Tento termín prý v nejmenší možné míře naruší tradiční program fotbalové sezóny.

 

Světové šampionáty se obvykle hrají na přelomu června a července, to však v Kataru není možné kvůli velkým horkům. Proto různé fotbalové organizace navrhují své termíny, kdy by se mohl turnaj konat.

Světová federace FIFA doporučila listopad a prosinec, prezident evropské unie UEFA Michel Platini je zase příznivcem ledna a února. To se však nelíbí Mezinárodnímu olympijskému výboru, protože by se fotbalové MS krylo s obdobím před zimními olympijskými hrami.

Zimní termín se nelíbí klubům a zástupcům ligových soutěží, neboť by narušil zaběhnuté schéma sezóny. Velké evropské ligy mají buď velmi krátkou zimní pauzu nebo jako v případě anglické Premier League vůbec žádnou.

"Květen je nejvhodnější alternativou k tradičnímu červnu a červenci, neboť zachovává logické schéma sezóny a nesnaží se vmáčknout tak důležitý turnaj jako mistrovství světa do nabité zimní klubové sezóny," uvedly ve společném prohlášení ECA a EPFL, jež doporučují, aby v roce 2021 začaly domácí soutěže o týden či dva dřív.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní