Rubriky:

Ostatní

UEFA potrestala čtyři kluby zákazem účasti v pohárech

23. prosince 2014 18:25 - Ženeva

Disciplinární komise Evropské fotbalové unie UEFA potrestala čtyři kluby kvůli dluhům zákazem účasti v evropských pohárech. Jde o litevský celek Ekranas, rumunské týmy Kluž a Astru Giurgiu a turecký Bursaspor.

 

Philippe Wojazer, Reuters

Bursaspor měl původně roční zákaz už v roce 2012 za to, že se zpožděním splácel částky za přestup zambijského útočníka Collinse Mbesumy z Portsmouthu před sedmi lety. Tehdy však uspěl u sportovní arbitráže CAS, která jeho trest změnila na podmíněný.

Nyní však podle UEFA podmínka vešla v platnost a Bursaspor tak nesmí startovat v pohárech, pokud do nich v příštích čtyřech letech postoupí. Navíc mu hrozí i další roční zákaz, pokud do konce ledna nevysvětlí nezaplacené závazky. Kromě toho musí Bursaspor zaplatit sto tisíc eur (2,8 miliónu korun). Vedení tureckého celku se chystá odvolat.

Ekranas musí kvůli finančním problémům uhradit 15 tisíc eur (416 000 korun) a nesmí se zúčastnit jedné z příštích dvou pohárových sezón, podle toho, do které se kvalifikuje.

Zákaz má také Kluž, která však má šanci sporné body ve financích vysvětlit do konce ledna. Jinak bude muset vynechat jeden z příštích tří ročníků a zaplatit 150 tisíc eur (4,2 miliónu korun).

Ve stejné situaci je také Astra, která v této sezóně vyřadila z Evropské ligy Liberec po výhrách 3:0 a 3:2.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní