Rubriky:

Ostatní

Ronaldo? Na MS nic nepředvedl, Zlatý míč si nezaslouží, tvrdí rival z Barcelony Xavi

25. prosince 2014 10:04 - Barcelona

Portugalský záložník či útočník Cristiano Ronaldo je žhavým adeptem na zisk Zlatého míče, tedy trofeje pro nejlepšího fotbalistu planety za letošní kalendářní rok. Díky skvělým výkonům a nasbíraným trofejím v dresu Bílého baletu se o Portugalcově prvenství takřka nepochybuje, najdou se ale tací, kteří by mu trofej nedali. Podle záložníka Barcelony Xaviho Hernándeze si Ronaldo vítězství nezaslouží, protože na MS v Brazílii nic nepředvedl.

 

Christophe Ena, ČTK/AP

Vítězem Zlatého míče se na galavečeru v Curychu 12. ledna stane jeden z trojice Manuel Neuer (Bayern Mnichov), Lionel Messi (Barcelona) nebo právě Cristiano Ronaldo (Real Madrid).

Výhry, medaile, pády. Ročenku Sport.cz najdete na special.sport.cz/2014.

„Na světovém šampionátu toho Ronaldo moc neukázal. A v tomto roce to byl klíčový turnaj," má jasno zkušený středopolař katalánského týmu. „S Realem sice získal trofeje a nastřílel mnoho gólů, avšak v Brazílii působil hodně ospale. A co je víc než mistrovství světa?" dodal Xavi v rozhovoru pro španělský list Sport.

Čtyřiatřicetiletý Xavi zároveň připustil, že v létě byl blízko odchodu z Barcelony do zámořské MLS. Z chystaného angažmá v New York Red Bulls ale sešlo poté, co ho nový trenér Barcelony Luis Enrique přesvědčil, aby zůstal.

„Minulou sezónu jsem zakončil rozčarovaný, nechtěl jsem dál sedět na lavičce a sledovat důležité zápasy. Když nastal čas přebudovat mužstvo, myslel jsem, že musím odejít. Po rozhovoru s trenérem jsem ale změnil rozhodnutí a zůstal. V Barceloně chci být až do roku 2016," dodal Xavi.

jis, Sport.cz

Kdo získá Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní