Jeden z nejhorších kiksů, které jste kdy viděli. Zazdil si tento mladík kariéru?

Colonia del Sacramento

Sám nechápal, co se vlastně stalo. Brankář peruánského národního týmu Daniel Prieto po prachbídném zákroku na jihoamerickém šampionátu dvacetiletých v Uruguayi sám cítil, že se musí omluvit celému národu. A také tak učinil. Svou minelou totiž odstartoval argentinskou kanonádu, přitom stačilo jen více pozornosti.

Hrubka peruánského brankáře Prieta.

Mladým Peruáncům se zápas vůbec nevydařil. Ve 24. minutě se Prieto snažil těsně před brankovou čárou zpracovat míč, jenže byl z toho nešťastný vlastní gól.

„Omlouvám se celému národu, nezanechal jsem zrovna nejlepší dojem. Byla to obrovská rána pro celý tým i mou kariéru," hlesl po utkání.

Inkasovaná branka pošramotila sebevědomí celého mužstva. Za dalších pět minut si vstřelil další vlastní gól zadák Peru Bernaola a o výhře Argentinců už nikdo nepochyboval. Následníci Carlose Téveze, Sergia Agüera nebo Javiera Mascherana měli po první půli už čtyřgólový náskok, duel dohráli v exhibičním tempu a nakonec zvítězili 6:2.