Olomouc - Ostrava 3:3Remíza Baníku se Sigmou potěšila Zlín, Bakoš ještě za Liberec nehrál

Řádnou přestřelkou se s účastí v zimní Tipsport lize rozloučili fotbalisté Baníku Ostrava a Sigmy Olomouc. Vzájemný duel skončil 3:3, a tak skupinu D vyhrál druholigový Zlín, který v sobotním semifinále narazí na Hradec Králové. Liberec v přátelském duelu porazil Trenčín 2:0. V sestavě Slovanu se zatím neobjevil Marek Bakoš, pondělní posila z Plzně.

Kapitán Baníku Milan Baroš (vlevo) v utkání s Olomoucí.

Baník pomohl k postupu Zlínu. Olomouc vyhrála poločas 3:1 a v tu chvíli jí k vítězství ve skupině D chyběl jediný gól. Na noze ho měl Varadi, který však z pokutového kopu nastřelil jen tyč.

Naopak Baník penaltu o chvíli později proměnil a poté i vyrovnal, navíc ještě jeho hráči trefili tyč a břevno.

Liberec získal v Nymburce skalp druhého týmu slovenské ligy, Trenčína. Skóre brzy otevřel Frýdek, ve druhém poločase výhru potvrdil Kaiser. Trenérům Kotrbovi s Csaplárem nadělal vrásky jen zraněný Ďubek, který musel po 33 minutách opustit hřiště.

Tepličtí odehráli předposlední přípravné utkání před odletem na Kypr. Na umělé trávě v pražských Satalicích si proti třetiligové Admiře zastříleli a vyhráli hladce 6:0.

Příbram se dlouho trápila na Vyšehradě. S účastníkem ČFL dokonce prohrávala 0:2, dokázala však vyrovnat a díky dvěma trefám v závěru nakonec vyhrála 4:2.

Fotbalová Tipsport liga:
Skupina D (Olomouc):
Sigma Olomouc - Baník Ostrava 3:3 (3:1)
Branky: 22. a 40. Chorý, 41. Zahradníček - 16. Štěpán, 68. Jirásek z pen., 77. Azevedo.
Baník - I. poločas: Pavlenka - Štěpán, Kaša, Stronati, Helešic - Mensah, Šichor, Mehanovič - Sivrič, Baroš, Holzer.
II. poločas: Pavlenka - Sukup, Frydrych, Honiš, Byrtus - Foltýn, Šichor (70. Mehanovič), Jirásek - Azevedo, Zapata, Narh. Trenér: Frňka.
Kolín - Táborsko 1:5 (0:1)
Branky: 49. Surmaj - 9. Presl z pen., 62. Teplý, 76. Mráz, 78. Džafič z pen., 84. Musiol.
Branky: 11. Frýdek, 64. Kaiser.
Liberec: Hroššo - Mišič (46. Mudra), Karišik, Pokorný (46. Pimpara), Fleišman - Obročník (46. Djika), Ďubek (33. Soungole) - Hadaščok, Frýdek (46. Kaiser), Delarge - Šural. Trenéři: Kotrba a Csaplár.
Satalice: Admira Praha - Teplice 0:6 (0:4)
Branky: 9. a 21. Laňka, 20. Urma, 36. Richter, 48. Salami, 85. Balázs.
Teplice - I. poločas: Grigar - Matula, Takács, Hošek - Vondrášek, Kodeš, Richter, Urma - Táborský - Stratil, Laňka.
II. poločas: Lipš - Jablonský (56. N. Chukwuma), Takács, Urma - Hora, Ljevakovič, Vachoušek, Krob - Balász - Salami, Ch. Chukwuma. Trenér Ščasný.
Praha-Vyšehrad: Vyšehrad - Příbram 2:4 (2:1)
Branky: 10. a 27. Komers - 58. a 87. Mareš, 31. Pilík, 90.+1 Eyega.
Příbram - I. poločas: Krbeček - Sus, Hájovský, Bodeček, Divíšek - Pilík, Suchan, Hronek, Krameš, Zeman - Fořt.
II. poločas: Boháč - Matějů, Tregler, Bodeček, Šindelář - Rys, Polanský, Suchan, Hronek, Mareš - Eyega. Trenér: P. Tobiáš.