Rubriky:

Ostatní

O záchranu klokanů se neobávám, tvrdí narychlo angažovaný stoper Škerle

26. ledna 2015 07:35 - Brozany

Kalvárii se stopery, která klokany v minulém týdnu postihla, vyřešil kouč Bohemians Roman Pivarník promptně. Moc dobře věděl, jak dobré služby odváděl Hanákům v době jeho olomouckého angažmá Aleš Škerle, takže zkušený stoper byl první, koho oslovil. „Neváhal jsem ani chvíli. Jakmile trenér zavolal, ptal jsem se jen na to, kam a kdy mám dorazit,“ potvrzoval dvaatřicetiletý Škerle, že návrat na ligovou scénu ho lákal. Angažmá ve Vršovicích zrovna tak.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Dorazil jste na samý závěr domácí přípravy. To jste se skutečně ani chvíli nerozpakoval? Nepřemýšlel jste o tom, že byste mohl s Bohemians zažívat to, co loni na jaře se Sigmou?

Opravdu jsem byl rozhodnutý okamžitě, protože s trenérem Pivarníkem se znám a byl jsem rád, že mně možnost nabídl. V době jeho olomouckého angažmá to navíc v Sigmě klapalo, měli jsme výbornou partu i výsledky. Jenže pak musel odejít a my nakonec z nejvyšší soutěže sestoupili.

Zatímco v Olomouci jste na podzim bojovali o druholigové výsluní a návrat do nejvyšší soutěže, v Bohemians se budete muset zřejmě nachystat na záchranářské starosti. Bude těžké se s tím vyrovnávat?

Daleko větší tlak jsme zažívali v Olomouci, protože návrat do ligy představoval prioriotu a nic jiného nepřicházelo v úvahu. Bohemka má kvalitnější kádr, než v loňské sezóně, kdy jsme s ní válčili o udržení, takže záchranu bychom měli zvládnout.

První dvě vystoupení v zelenobílém dresu Bohemians máte za sebou. Jaké dojmy jste si o klokanech v závěrečných zápasech Tipsport Cupu udělal?

Je to vyloženě fotbalové mužstvo poskládané z technických hráčů a orientované na útočný styl. Dopředu jsou výborní, jen střelecké šance se jim nedaří proměňovat, což se ukazovalo i v průběhu podzimu. Zakončení se tudíž musí na jaře zlepšit, hra obrany pochopitelně také.

Se složením zadních řad mají Bohemians problémy, neboť zkušený Erich Brabec skončil a další tři stopeři se během jediného týdne zranili či onemocněli. Proto teď trenér Pivarník shání narychlo náhradu.

Přišel jsem já, na zkoušku dorazili dva noví kluci ze zahraničí. Estonec a mladý Chorvat. Zahráli jsme si spolu na umělé trávě v Brozanech a je jasné, že je co zlepšovat. Každý poločas jsme nastupovali de facto v jiné sestavě, u nich byl navíc problém v tom, že nejsou zvyklí na hřišti mluvit a navzájem komunikovat.

To by měl být ale především váš úkol. Nejen vzhledem k věku a zkušenostem, ale i více než dvěma stovkám zápasů, které jste v lize odehrál.

Pochopitelně, je mně jasné, že mluvit a organizovat hru obrany musím hlavně já. Během soustředění v Turecku, kam Bohemka odlétá už ve čtvrtek, bude určitě čas na tom pracovat.

zp, Sport.cz

Zrušit