Rubriky:

Ostatní

Zapomeňte na Drogbu, máme Bonyho, zní z Pobřeží slonoviny

2. února 2015 14:14 - Malabo

Někdejší sparťanský útočník Wilfried Bony je rozhodně dostatečnou náhradou za bývalého kapitána Didiera Drogbu. Shodli se na tom jak reprezentační trenér Hervé Renard, tak spoluhráč Gervinho.

 

Amr Abdallah Dalsh, Reuters

Drogba ukončil po loňském mistrovství světa reprezentační kariéru a africký šampionát je pro Pobřeží slonoviny prvním turnajem bez nejlepšího střelce národního týmu. Exsparťan Bony ale v Rovníkové Guineji legendu zastoupil a v nedělním čtvrtfinále zařídil dvěma góly výhru nad fotbalisty Alžírska.

"Máme velké štěstí. Sice jsme přišli o Drogbu, ale zase jsme získali Bonyho. A to vůbec není špatné. Když máte hráče, jako je on a Gervinho, všechno je snazší," citovala francouzského kouče agentura Reuters. "V roce 2014 byl nejlepším střelcem v anglické lize. Myslím, že víc říkat nemusím," přidal Renard.

Bonyho před semifinále s Konžskou demokratickou republikou pochválil i Gervinho. "Nemůžeme pořád vzpomínat na Drogbu. Bony hraje jinak a dává nám jiné možnosti," prohlásil útočník AS Řím. "Navíc je to týmový hráč, který pro ostatní tvrdě pracuje, a to je fantastické," dodal.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní