Rubriky:

Ostatní

Hrdina Barry čerpal sílu pro penaltový rozstřel od kritiků

9. února 2015 10:55 - Bata

Na africký šampionát odjížděl Boubacar Barry jako brankářská dvojka fotbalistů Pobřeží slonoviny, a když musel ve finále nahradit zraněnou jedničku Sylvaina Gbohoua, ozývaly se spíše pesimistické a kritické hlasy. Málokdo věřil, že právě on dovede Slony k triumfu, ovšem zkušený gólman to zvládl a v penaltovém rozstřelu s Ghanou se stal klíčovou postavou. Prý chtěl kritikům ukázat, že na to má.

 

Themba Hadebe, ČTK/AP

"Byl jsem hodně kritizovaný, ale dokázal jsem se přes to přenést a použít to jako svou výhodu," řekl Barry po nedělním vítězném finále. "Děkuji všem, kteří mi věřili. Nejsem žádný velký talent, ale vždy se na sobě snažím pracovat a dávat do toho vše. Bůh mě nyní odměnil," dodal.

Pětatřicetiletý gólman Lokerenu se ve finále v brance Slonů objevil poprvé od června 2014. V utkání neměl příliš práce, jelikož na něj nešla jediná přímá střela, nejnebezpečnější pokus Ghany skončil na tyči. O to těžší úlohu měl v rozstřelu.

Navíc situace se pro Pobřeží slonoviny nevyvíjela vůbec dobře. Nejprve Wilfried Bony trefil břevno a vzápětí střídající Tallo poslal míč vedle. Pak však přišly velké chvíle Barryho.

Touré děkoval Barrymu

Nejprve lapil pokus Acquaha a vzápětí donutil Acheamponga zamířit vedle. A to i přesto, že se potýkal s křečemi, i když se spekuluje, zda je nesimuloval, aby rozhodil soupeře.

Pak byli střelci dlouho úspěšní, i když Barry měl dvakrát míč na rukavicích. Rozhodnout tak musela až jedenáctá série, ve které přišli na řadu brankáři. Barry vychytal kolegu Razaka, sám ho naopak překonal a zařídil týmu vítězství.

"Musíme Boubacarovi poděkovat. Prošel si těžkým obdobím a byl hodně kritizován. Dnes nám ale zajistil trofej," chválil brankáře kapitán Yaya Touré.

Barry při proměněné penaltě využil toho, že v minulosti střelbu pokutových kopů trénoval. V sezoně 2011/12 dal dokonce v belgické lize z penalty gól.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní