Rubriky:

Ostatní

Kouč Hřídel je ve vazbě, dostal 14 měsíců za sledování přítelkyně

13. února 2015 14:59 - Kladno

Někdejší prvoligový fotbalový trenér Martin Hřídel je ve vazbě kvůli opakovanému pronásledování bývalé přítelkyně. Kladenský soud mu za to na konci loňského roku vyměřil 14 měsíců vězení. Hřídel se proti rozsudku odvolal a kauzu bude příští týden řešit krajský soud. Kouč se tak dozví, jestli definitivně skončí za mřížemi. ČTK to dnes řekli mluvčí soudů Ivo Poštolka a Zuzana Steinerová.

 

SK Kladno

Bývalý trenér ligových fotbalistů Kladna nebo Příbrami měl kvůli pronásledování přítelkyně problémy již v minulosti. Soud mu nejprve na začátku roku 2012 vyměřil patnáctiměsíční podmínku. Uložil mu také dohled probačního úředníka, který ho má během tříleté zkušební doby kontrolovat zejména kvůli pití alkoholu. Trest mu však podle zdroje ČTK smazala amnestie bývalého prezidenta Václava Klause.

Žaloba tehdy vinila Hřídela z trestných činů nebezpečného vyhrožování, vydírání, porušování domovní svobody a krádeže. Údajně neunesl rozchod s přítelkyní a od září 2010 do července 2011 ji na několika místech v Kladně obtěžoval. Podle obžaloby ženu pronásledoval v zaměstnání i v jejím bydlišti a citově ji vydíral. Situace vyvrcholila, když Hřídel bývalou přítelkyni napadl. Tehdy mu hrozily mu až čtyři roky vězení.

Podle nové obžaloby začal bývalou přítelkyni znovu pronásledovat, a to nejméně od loňského března do října. Podle spisu bývalé družce posílal SMS zprávy a telefonoval jí, čekal na ni před domem, snažil se dostat do jejího bytu nebo ji doprovázel do práce, kde ji obtěžoval. Dopustil se tím podle státních zástupců nebezpečného pronásledování a porušení domovní svobody.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní