Rubriky:

Ostatní

Fotbalové MS 2022 se bude údajně hrát v listopadu a prosinci

19. února 2015 11:14 - Dauhá

Otázka, v jakém termínu uspořádat fotbalové mistrovství světa 2022 v Kataru, je už údajně zodpovězena. Podle informací amerického týdeníku Sports Illustrated se speciální pracovní skupina FIFA shodla na období na přelomu listopadu a prosince 2022 a toto doporučení také předloží výkonnému výboru FIFA příští týden na schůzce v Dauhá. Konečné rozhodnutí by mělo padnout v březnu.

 

Jan Handrejch, Právo

Světové šampionáty se obvykle hrají na přelomu června a července, to však v Kataru není možné kvůli velkým horkům, která v regionu v tomto období panují. Různé fotbalové organizace proto v poslední době navrhovaly jiné termíny, kdy by se mohl turnaj konat.

FIFA se dlouhodobě kloní k variantě listopad a prosinec, prezident evropské unie UEFA Michel Platini je zase příznivcem ledna a února. S tím však nesouhlasí Mezinárodní olympijský výbor, protože by se MS krylo s obdobím před zimními olympijskými hrami.

Zimní termín se nelíbí klubům a zástupcům ligových soutěží, neboť by narušil zaběhnuté schéma sezony, především velkých evropských lig. Asociace evropských klubů ECA a sdružení evropských lig EPFL proto preferují květen.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní