Rubriky:

Ostatní

Egypt se nebude ucházet o fotbalové mistrovství Afriky 2017

23. února 2015 10:48 - Káhira

Egypt se vzdal dva týdny po výtržnostech, při nichž před fotbalovým zápasem v Káhiře zemřelo 19 lidí, kandidatury na pořádání afrického šampionátu v roce 2017. Místo vlastního projektu bude nyní Egypt podporovat Alžírsko, které se o kontinentální mistrovství hodlá ucházet.

 

Amr Abdallah Dalsh, Reuters

Mistrovství Afriky v roce 2017 měla hostit Libye. Země byla původně vybrána za pořadatele už pro rok 2013, vzhledem k politické situaci po svržení diktátora Muammara Kaddáfího se ale dohodla na výměně pořadatelství s Jihoafrickou republikou. Ani v novém termínu ale z bezpečnostních důvodů turnaj hostit nebude, vloni se práva na něj vzdala.

O africký fotbalový šampionát 2017 se nyní hodlají ucházet vedle Alžírska ještě Gabun a Ghana.

Egypt má s výtržnostmi na fotbale dlouhodobě problémy a všechny zápasy v zemi se z bezpečnostních důvodů odehrávají před omezeným počtem diváků. Toto opatření bylo přijato poté, co v roce 2012 zahynulo při utkání v Port Saídu 74 lidí. Poslední tragédii ze začátku února údajně způsobil dav fanoušků bez vstupenky, který se snažil proniknout na prvoligový zápas. Při střetu s policií bylo 19 lidí ušlapáno v tlačenici.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní