Tohle že je obránce? Izraelec Dasa nadchnul dělovkou, která se jen tak nevidí

Podobnou fotbalovou parádu byste čekali od útočníků či ofenzivních záložníků, ale rozhodně ne od pravých obránců. Dvaadvacetiletý izraelský zadák Eli Dasa z Beitaru Jeruzalém vstřelil do neděle ve své profesionální kariéře jen dva góly za pět sezón, ten třetí proti Maccabi Petah Tikva byl ovšem výstavní.

Parádní gól v izralské fotbalové lize

Dasa přebral na soupeřově polovině odražený balón, jedním dotykem si jej posunul před sebe, aby z dobrých pětadvaceti metrů vypálil na bránu. A udělal to skvěle. Po jeho dělovém projektilu na vzdálenější tyč se gólman natahoval marně a míč po odrazu od tyče skončil v síti.

Po nádherné trefě, kterou si užili i komentátoři utkání, šel Beitar v 59. minutě do vedení, domácí ale o pět minut později srovnali na konečných 1:1.