Král simulantů! Brankář předstíral vážné zranění, aby se vyhnul červené kartě. Uspěl?

Quito/Praha

Pořádné divadýlko předvedl během zápasu Poháru osvoboditelů proti kolumbijskému Atléticu Nacional gólman ekvádorské Barcelony Máximo Banguera. V předposlední minutě základní hrací doby za stavu 1:1 vyběhl daleko za velké vápno, aby zastavil akci soupeře. To se mu sice podařilo, ovšem jen za cenu faulu. Moc dobře si v tu chvíli Banguera uvědomoval, že se dočká červené karty, a tak se rozhodčího za každou cenu snažil obměkčit...

Fotbalista předstíral, že omdlel

Devětadvacetiletý brankář zůstal nehnutě ležet na trávníku a předstíral vážné zranění. Rozhodčí měl skutečně obavy, jestli se Banguerovi něco nestalo, a tak radši nechal na hřiště přivolat lékaře. Po následném ošetření se gólman čiperně postavil na nohy, ke svému zklamání ale jeho herecká vložka nesplnila účel, neboť sudí červený kartónek stejně vytasil.

Místo Banguery musel do branky náhradní gólman Damián Lanza a možná i proto Barcelona vyrovnaný stav neudržela. Atlético Nacional rozhodlo o své výhře 2:1 ve čtvrté minutě nastavení.