Rubriky:

Ostatní

Štěstí v neštěstí! Švédský fotbalový tým unikl tragické havárii zříceného airbusu

25. března 2015 15:17 - Borlänge

Okolnosti tragického pádu letadla Airbus A320 společnosti Germanwings se stále vyšetřují, nikdo ze 150 pasažérů však havárii nepřežil. Na palubě původně měli být i fotbalisté třetiligového švédského klubu Dalkurd, ti si však na poslední chvíli přebukovali letenky, což jim zachránilo život. O případu informoval německý server sport1.de.

 

Facebook

Airbus letící z Barcelony do Düsseldorfu zmizel z radarů krátce po startu. Havaroval v těžko přístupné oblasti ve francouzských Alpách.

Na palubě měli původně být také hráči a členové realizačního týmu Dalkurd FF. Ti si ale na poslední chvíli chtěli zkrátit cestu ze soustředění v katalánské metropoli a namísto zastávky v Düsseldorfu nakonec cestovali přes Mnichov a Curych.

„Měli jsme být na palubě havarovaného letadla," přiznal sportovní ředitel klubu Adil Kizil švédským novinám Aftonbladet. „Když jsme odlétali z Barcelony, byly tam čtyři linky letící přes Alpy. Hráči byli ve třech z nich. Měli jsme obrovské štěstí, nicméně pořád je to obrovský šok pro celé mužstvo," dodal.

Dalkurd je mladý tým ze švédského města Borlänge, založen byl teprve v září 2004 kurdskými přistěhovalci.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní