Kapverdy v euforii. Nivaldo a spol. šokovali v Portugalsku

Bezesporu největší překvapení úterních přípravných zápasů se zrodilo v portugalském Estorilu. Domácí sice nastoupili do utkání proti Kapverdským ostrovům bez hvězdného Cristiana Ronalda, fotbalová veřejnost přesto očekávala, že v přátelském duelu nedají své bývalé kolonii žádnou šanci. Jenže přišel šok! Africký outsider, v jehož barvách odehrál celých devadesát minut teplický záložník Nivaldo, zvítězil 2:0.

Portugalští fanoušci zažili fotbalový šok.

Kapverdy nachystaly soupeři dva rychlé údery v závěru první půle. Ve 38. minutě zaskočil gólmana Anthonyho Lopese centrovaným balónem z pravé strany Fortes. O pět minut později pak navýšil po standardní situaci náskok hostů Gege.

Domácí už po změně stran zareagovat nedokázali. Navíc dohrávali střetnutí bez stopera Pinta, který v 60. minutě uviděl červenou kartu.