Rubriky:

Ostatní

Seberte Rusku MS ve fotbale, vyzvali američtí senátoři vedení FIFA

2. dubna 2015 13:09 - Washington/Curych

Vůči současné politice Ruska se vymezuje jak Evropská unie, tak Spojené státy. A nejde už jen o ekonomické sankce. Američtí senátoři se domnívají, že poskytnout Rusku možnost pořádání světového šampionátu v této době, není správný krok. Proto vyzvali vedení FIFA, aby Moskvě odebrali pořadatelství pro mistrovství světa v roce 2018.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

Třináct amerických senátorů, kteří dopis do sídla FIFA ve švýcarském Curychu zaslali, označuje jako důvod svého návrhu anexi Krymu a události na východě Ukrajiny.

„Možnost pořádat mistrovství světa ve fotbale v Rusku nepřiměřeně posiluje prestiž ruského prezidenta Putina v době, kdy by mělo být jeho chování odsouzeno. Navíc poskytuje (celé zemi) ekonomickou úlevu v době, kdy velká část mezinárodního společenství uvaluje na Rusko sankce," stojí v dopise, který vysocí američtí politici zaslali prezidentovi FIFA Seppu Blatterovi.

Pod dopis připojili své podpisy jak senátoři demokratičtí, tak republikáni. Mezi nimi například i bývalý rival Baracka Obamy v boji o prezidentské křeslo John McCain. Senátoři zaslali kopii dopisu i na Fotbalový svaz Spojených států.

Rusku přiřklo pořádání mistrovství světa vedení FIFA ve volbách v Curychu před pěti lety. Šampionát by se měl hrát od 14. června do 15. července 2018, finále by se mělo odehrát v Moskvě.

oc, Sport.cz

Mělo by vedení FIFA odebrat Rusku pořádání MS v roce 2018?

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní