Rubriky:

Ostatní

Necidova penalta posunula Zwolle do finále Nizozemského poháru

8. dubna 2015 09:32 - Amsterdam

Český reprezentant Tomáš Necid zajistil fotbalistům Zwolle postup do finále Nizozemského poháru. V úterním semifinálovém duelu s Twente Enschede vstřelil rozhodující penaltu v rozstřelu, navíc efektně technickým obloučkem pod břevno. Zwolle tak má šanci obhájit loňský triumf, ve finále se utká s Groningenem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zwolle bylo blízko výhře už v normální hrací době, ale tři minuty před koncem dovolilo Twente srovnat na 1:1. V prodloužení gól nepadl, a tak rozhodoval penaltový rozstřel. Jako první zaváhal hráč Zwolle, ale pak dvakrát selhali fotbalisté Twente a v páté sérii měl šanci rozhodnout Necid. Penaltu zahrál sebevědomě dloubáčkem pod břevno a brankář soupeře Nick Marsman byl bez šancí.

"Kdyby to dal tvrdou střelou, tak jsem si jistý, že bych mu to chytil. Jenže on to tak divně podkopl, že jsem neměl šanci," připustil Marsman.

Svou neobvyklou exekucí pokutového kopu si Necid vysloužil uznání i od spoluhráčů. "Je to prostě cvok. To se jen tak nevidí, co tam předvedl," prohlásil kapitán Bram van Polen. "Jsme znovu ve finále, to je skvělé pro nás i pro fanoušky," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní