Rubriky:

Ostatní

Fotbalové mistrovství Afriky v roce 2017 uspořádá Gabon

8. dubna 2015 15:45 - Káhira

Fotbalové mistrovství Afriky v roce 2017 se uskuteční v Gabonu. Původně měla turnaj hostit Libye, ta se však před rokem této role zřekla kvůli občanské válce. Výkonný výbor africké fotbalové konfederace tak oznámil nového pořadatele, přičemž Gabon dostal přednost před Ghanou a Alžírskem.

Gabon již africký šampionát hostil v roce 2012 společně s Rovníkovou Guineou, která se pořadatelství ujala i letos na poslední chvíli poté, co se turnaje vzdalo Maroko kvůli obavě z epidemie eboly.

Vedení afrického fotbalu tak i tentokrát vsadilo na to, že jako náhradníka vybralo zemi, v níž se turnaj nedávno konal a nebude proto třeba tolik investovat do stadiónů. V Ghaně se hrálo naposledy v roce 2008, v Alžírsku v roce 1990.

Pro šestnáctičlenný turnaj se využijí stadióny v Libreville a Franceville, kde se hrálo v roce 2012. Další dva budou do roka zrekonstruovány v Port Gentilu a v Oyemu.

Gabon patří mezi slabší africké celky, jeho maximem je dvojí účast ve čtvrtfinále šampionátu. V roce 2019 se turnaje ujme Kamerun, o dva roky později Pobřeží slonoviny a v roce 2023 Guinea.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní