Rubriky:

Ostatní

Jordánský princ ohlásil před volbou šéfa FIFA pokus o korupci

26. května 2015 10:36 - Curych

Jordánský princ Alí bin Husajn údajně dostal nabídku, která by mu pomohla v pátečních volbách předsedy Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) porazit dlouholetého šéfa Seppa Blattera. Podle agentury AP mu nejmenovaná osoba slíbila dodat informace o financích švýcarského funkcionáře a také zajistit ve volbách 47 hlasů.

 

Profimedia.cz

Jordánský princ podle svého volebního týmu tento návrh odmítl a informoval o něm policejní orgány. Není však jasné, ve které zemi.

Představitele FIFA, v níž je Alí bin Husajn od roku 2011 místopředsedou, o pokusu zkorumpovat volby neinformoval. "Nechtěli jsme ohrozit policejní vyšetřování. Naším cílem nebylo dělat z toho téma v kampani, ale správně zareagovat na jednání, které vykazovalo znaky kriminální činnosti," uvedl v prohlášení princův tým. Nabídku na "pomoc" ve volbách obdržel Alí bin Husajn údajně v dubnu.

Předsedu FIFA budou v pátek na kongresu v Curychu volit zástupci 209 členských svazů. Švýcar Blatter, který stojí v čele federace už od roku 1998, bude mít na rozdíl od voleb v letech 2007 a 2011 protikandidáta. O funkci se chtěli ucházet i šéf nizozemského fotbalu Michael van Praag a bývalý nejlepší hráč světa Portugalec Luis Figo, ale minulý týden své kandidatury stáhli.

ČTK, Sport.cz

Zrušit