Rubriky:

Ostatní

Proč by měl Blatter odstoupit? To my jsme poškození, tvrdí FIFA. MS v Rusku i Kataru potvrdila

27. května 2015 11:41 - Curych

Zatčení vysokých funkcionářů Mezinárodní fotbalové federace a vyšetřování hlasování o pořadatelství MS v Rusku a Kataru nic na budoucích plánech FIFA nemění. Na tiskové konferenci, která následovala po zatčení šesti vysoko postavených mužů FIFA v Curychu, to potvrdil mluvčí federace Walter de Gregorio, podle něhož standardně proběhne plánovaný kongres a volba předsedy světového fotbalu. Zároveň odmítl, že by výsledky vyšetřování jakkoliv ohrozily pořadatelství MS 2018 a 2022 v Rusku a Kataru.

 

Ruben Sprich, Reuters

„Jsme rádi, že policie tyto skutečnosti vyšetřuje. Chtěl bych zdůraznit, že FIFA je poškozenou stranou. Neprobíhají žádná šetření v kancelářích FIFA. S vyšetřovateli spolupracujeme, protože to je v zájmu federace. Loni v listopadu sama podala podnět k vyšetřování," komentoval skandál Walter de Gregorio.

Odmítl jmenovat zadržené funkcionáře, ale znovu zopakoval, že ani jedno vyšetřování se netýká předsedy federace Seppa Blattera. A nevidí žádný důvod, proč by měl předseda, který je zároveň velkým favoritem na znovuzvolení, ze stávajícího vyšetřování vyvést osobní zodpovědnost.

„On není do ničeho zatažen. To je důležitá informace. Spolupracuje s policií a bude akceptovat její závěry. Proč by měl odstupovat? Je prezident a my máme dva dny před volbou. Delegáti mohou sami zvážit, zda jej zvolí znovu," pokračoval mluvčí.

Žádné spekulace. Dějiště MS zůstávají

Podobně se vyjádřil i ke kontroverznímu hlasování o pořádání MS v Rusku a Kataru. O nových volbách podle něj vůbec nemá cenu mluvit: „MS se budou hrát v Rusku a Kataru, to je fakt. Netlačte nás do nějakých spekulací."

Co se týče zadržených funkcionářů, i u nich FIFA počká až na výsledky vyšetřování. „Byli zatčení, ale nejsou obvinění, nemůžeme nikoho suspendovat, protože byl zadržen. Máme presumpci neviny. Nemůžeme dělat nějaká preventivní opatření," odmítal De Gregorio.

Zároveň popíral, že by FIFA prožívala nejčernější den v historii, jak tuto středu některá světová media označují: „Pro FIFA je to naopak dobrý den. Není samozřejmě dobrý, co se týče reputace, ale pozitivní je, že se očistí. Těšíme se na výsledky policejní akce."

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní