Rubriky:

Ostatní

Blatter svolal krizovou schůzku. Otázka zůstává: Bude volební kongres FIFA?

28. května 2015 12:29 - Curych

Prezident Mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blatter svolal v Curychu mimořádnou schůzku všech fotbalových konfederací. Mělo by se na ní rozhodnout o tom, zda se po propuknutí korupčního skandálu uskuteční páteční volební kongres. Některé členské asociace včetně UEFA volají po odložení volby.

 

Christian Hartmann, Reuters

Vrcholná schůzka už začala. "Prezident se dnes sešel se zástupci jednotlivých konfederací, aby s nimi projednal současnou situaci," potvrdila mluvčí FIFA Delia Fischerová.

Devětasedmdesátiletý Blatter se od středečního vypuknutí aféry vyhýbal veřejnému vystoupení. Dnes nedorazil na zasedání lékařské komise FIFA a nepotvrdil ani plánovanou účast na konfederačním mítinku UEFA. Dosud jen vydal prohlášení a poprvé měl veřejně vystoupit až v 17:00 na zahajovacím ceremoniálu kongresu.

Nakonec však svolal krizovou schůzku, aby se zástupci kontinentů projednal současnou situaci poté, co ve středu švýcarští vyšetřovatelé na žádost amerických úřadů zadrželi sedm funkcionářů FIFA, mezi nimi i dva místopředsedy Jeffreyho Webba z Kajmanských ostrovů a Eugenia Figuereda z Uruguaye.

Některé asociace v důsledku toho požadují odložení kongresu. To navrhuje také UEFA, která pohrozila bojkotem voleb. Šéf evropského fotbalu Michel Platini potvrdil účast na mimořádné schůzce, po které bude následovat mítink UEFA. Evropská asociace už ohlásila na 14:30 tiskovou konferenci. Na schůzku konfederací dorazil i Blatterův konkurent v boji o post prezidenta Alí bin Husajn.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní