Rubriky:

Ostatní

Žádná stará kolena. Soupeře vyškolil, sólo rázně dotáhl tam, kam chtěl

30. května 2015 13:17 - Atény

Většina jiných fotbalistů by se po takovém kontaktu s protivníky pohodlně skácela k zemi. Byl by z toho přímý kop. Pak možná šance. Nebo také třeba vůbec nic... Alejandro Chori Domínguez se však opět ukázal jako rozdílový hráč. Pokolikáté už ve své bohaté kariéře, v níž se kdysi stal třeba vítězem Poháru UEFA či Supercupu se Zenitem Petrohrad nebo posbíral i pár startů za argentinskou reprezentaci.

Teď sehrál důležitou roli ve finále Řeckého poháru, v dresu Olympiakosu proti Xanthi dával na Olympijském stadiónu na 2:0. Nebyl to ledajaký gól. Balón převzal na vlastní polovině a táhl s ním až do soupeřova pokutového území. Přes všechny překážky. Před prvním bránícím hráčem Manolisem Bertosem si šikovně přikryl míč, bek se sice snažil, ale skončil na zadku, o mnoho lépe nedopadl další hráč Xanthi Manolis Papasterianos (číslo 17).

El Chori ukázal rychlost a přehled. Za pár dnů mu bude už 34, na fotbalový důchod zdá se ale pomýšlet rozhodně nemusí. Na stará kolena předvádí parádní kousky.

Olympiakos nakonec vyhrál 3:1 a získal trofej, a to už posedmadvacáté, čímž potvrdil pozici řeckého rekordmana. V lize si letos připsal už 42. triumf.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní