Rubriky:

Ostatní

Rozdělení účastnických míst na MS pro kontinenty se nemění

30. května 2015 13:04 - Curych

Počet účastnických míst na fotbalovém mistrovství světa pro jednotlivé kontinenty se nemění. Evropa tak má nadále 13 míst a na šampionátu v roce 2018 se představí dokonce se 14 týmy, protože pořadatelem turnaje je Rusko. Dnes o tom rozhodl výkonný výbor FIFA s čerstvě znovuzvoleným prezidentem Josephem Blatterem.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

Právě změna počtu míst pro jednotlivé kontinenty byla součástí Blatterovy prezidentské kampaně. Evropě hrozilo, že minimálně o jedno místo přijde. I proto UEFA ve volbách podporovala Blatterova protikandidáta Alího bin Husajna, který sliboval navýšit počet účastníků MS z 32 na 36. Předseda UEFA Michel Platini uvedl, že je pro něj zcela nepřijatelné, aby Evropa přišla byť o jediné ze 13 míst.

Nakonec se žádná revoluce v rozdělení míst nekonala, což naznačil Blatter už ve svém projevu po pátečním vítězství, když řekl, že na kvóty pro MS sahat nebude. Dnes to potvrdil i výkonný výbor.

Evropě zůstává 13 účastníků, Afrika má pět míst, Jižní Amerika a Asie po čtyřech a další si mohou vybojovat ve vzájemné baráži. Severní a Střední Amerika mají jisté tři místa, o čtvrté budou hrát v baráži s Oceánií, pro kterou je to jediná možnost, jak mít svého zástupce na MS. Zbylé místo má pořadatel.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní