Nizozemsko - USA 3:4Fotbalisté Nizozemska prohráli v přípravě s USA

Amsterdam

Fotbalisté Nizozemska dnes prohráli v přípravě v Amsterodamu s výběrem USA 3:4. Domácí, kteří jsou jedním ze soupeřů české reprezentace v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy, sice díky dvěma gólům útočníka Klaase-Jana Huntelaara vedli už 3:1, Američané ale dvěma góly v posledních dvou minutách dokázali skóre otočit.

Nizozemský záložník Memphis Depay (vlevo) a americký obránce Timmy Chandler v přátelském utkání v Amsterdamu.

Nizozemci nevstoupili do zápasu vůbec dobře a několikrát je v úvodu při amerických šancích podržel brankář Cillessen a dvakrát je dokonce zachránila tyč. Pak se poprvé prosadil Huntelaar, ale vedení domácím dlouho nevydrželo a vzápětí srovnal Zardes.

Krátce po přestávce už to vypadalo, že výběr trenér Guuse Hiddinka rozhodl. Ve 49. minutě se podruhé prosadil Huntelaar a chvíli po něm zvýšil na 3:1 Depay. Jenže v 70. minutě snížil Brooks a v posledních minutách dokonali obrat Williams s Woodem.

Přípravná fotbalová utkání:
Debrecín: Maďarsko - Litva 4:0 (4:0)
Branky: 16. Stieber, 21. Dzsudzsák, 30. Nikolič, 31. Priskin.
Amsterdam: Nizozemsko - USA 3:4 (1:1)
Branky: 27. a 49. Huntelaar, 53. Depay - 33. Zardes, 70. Brooks, 89. Williams, 90. Wood.
Nizozemsko: Cillessen - Janmaat (46. Van der Wiel), Bruma, Martins Indi, Blind - Promes (46. Narsingh), Clasie (78. Sneijder), Wijnaldum, Depay - Van Persie (57. Pröpper), Huntelaar (78. L. De Jong). Trenér: Hiddink.
Edinburgh: Skotsko - Katar 1:0 (1:0)
Branka: 41. Ritchie.