Rubriky:

Ostatní

Barcelonskému Neymarovi hrozí soud za daňové úniky

6. června 2015 12:57 - Rio de Janeiro

Brazilské úřady údajně vyšetřují fotbalovou hvězdu Barcelony Neymara kvůli daňovým únikům a během několika týdnů proti němu vznesou obvinění. Třiadvacetiletý útočník se momentálně chystá na berlínské finále Ligy mistrů proti Juventusu, s údajnou žalobou mu však přibyly i nefotbalové starosti.

 

Gustau Nacarino, Reuters

Magazín Epoca uvedl s odvoláním na dokumenty z ministerstva financí, že vyšetřovatelé prověřují Neymarovo účetnictví už více než rok.

Berní úřad se podle magazínu zaměřil na firmu N&N Consultoria Esportiva e Empresarial, v níž jsou vedeni jako partneři Neymarovi rodiče. Prověřují prý především „podezřelý tok hotovosti 115 miliónů realů (asi 937 milionů korun) v letech 2011 až 2014".

Hvězdný útočník přestoupil do Barcelony v roce 2013 z brazilského Santosu. Přestup rovněž provázelo podezření z daňových podvodů, šéfové španělského klubu budou muset kvůli obvinění z krácení daně před soud.

Zkušenosti s žalobou kvůli daňovým únikům má i Neymarův spoluhráč Lionel Messi. Jeho otec, který mu spravoval finance, dával vinu svému společníkovi, jenž zakládal společnosti v daňových rájích.

md, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní