Japonsko - Švýcarsko 1:0Japonské fotbalistky i Američanky vstoupily do MS vítězstvím

Winnipeg

Finalistky minulého mistrovství světa fotbalistek začaly na šampionátu v Kanadě vítězně. Japonské obhájkyně titulu zdolaly gólem z penalty Švýcarsko 1:0, Američanky porazily Austrálii 3:1. Bronzové Švédky vstoupily do turnaje remízou 3:3 s Nigérií, která vyrovnala tři minuty před koncem.

Japonské fotbalistky slaví vítězství nad Švýcarskem.

Japonkám zajistila tři body Aja Mijamaová, která v 29. minutě proměnila pokutový kop. Debutantky na MS Švýcarky už další gól nedostaly, a tak skupinu C vede Kamerun, který rozstřílel Ekvádor 6:0. V předvečer 23. narozenin třikrát skórovala útočnice Gaëlle Enganamouitová, tři góly daly kamerunské hráčky z penalt.

Olympijské vítězky z USA rozhodly zápas s Austrálií až v závěrečné půlhodině. Švédky vedly nad Nigérií už o dvě branky, jenže africký soupeř dokázal v úvodu druhé půle vyrovnat a v závěru mu sólo Franciscy Ordegaové vyneslo nečekaný bod.