Rubriky:

Ostatní

Blatter odmítá okamžitou rezignaci. FIFA bude jednat o termínu voleb 20. července

11. června 2015 19:47 - Curych

Kontroverzní Švýcar Sepp Blatter z vedení Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) jen tak neodejde. Devětasedmdesátiletý funkcionář odmítl výzvu poslanců Evropského parlamentu na okamžité odstoupení a v čele světového fotbalu zůstane minimálně do konce roku. Na 20. července svolala FIFA mimořádné zasedání výkonného výboru, který rozhodne o termínu nové volby předsedy.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

Hlasování o Blatterově nástupci se uskuteční mezi prosincem a únorem 2016. Švýcar, jenž pouhé čtyři dny po svém znovuzvolení rezignoval pod tíhou korupční aféry několika vysokých funkcionářů FIFA, prozatím zůstane ve funkci.

Devětasedmdesátiletý Blatter oznámil svůj chystaný konec v čele federace 2. června. FIFA ve čtvrtek se zveřejněním data zasedání exekutivy také potvrdila, že Blatter navzdory výzvám neodstoupí okamžitě a úřadu se bude věnovat až do chvíle, dokud nebude zvolen jeho nástupce. Kdy to bude, rozhodne FIFA 20. července v Curychu.

O post nového šéfa světového fotbalu by se znovu mohl ucházet jordánský princ Alí bin Husajn, který odstoupil po prvním kole květnové volby. Kandidaturu zvažuje také korejský miliardář a většinový vlastník společnosti Hyundai Čong Mong-jun, do boje se chystá zapojit i bývalý slavný brazilský útočník Zico.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní