Rubriky:

Ostatní

Blatter údajně zvažuje, že by nadále šéfoval světovému fotbalu

14. června 2015 11:38 - Ženeva

Sepp Blatter možná přehodnotí své rozhodnutí a bude dál vést Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA. Uvádí to švýcarský list Schweiz am Sonntag s odkazem na anonymní zdroj, podle něhož Blatterovi soukromě vyjádřili podporu zástupci některých svazů z Afriky a Asie. Ti jej prý přemlouvají, aby vzal zpět svou rezignaci.

 

Michael Probst, ČTK/AP

Šéf kontrolní komise FIFA Domenico Scala, jenž má za úkol dohlédnout na chystané volby nového předsedy, však Blattera před úmyslem zůstat varoval. V oficiálním vyjádření prohlásil, že je "nezbytné pokračovat v započatém procesu výměny předsedy, jak bylo oznámeno".

Devětasedmdesátiletý Blatter ohlásil rezignaci před necelými dvěma týdny krátce po svém znovuzvolení předsedou FIFA pod tlakem neustále se rozrůstajícího korupčního skandálu ve světovém fotbale, v jehož čele stál od roku 1998. FIFA bude jednat o termínu nových voleb v červenci, nového lídra by mohli funkcionáři zvolit nejdříve v prosinci.

Podle švýcarského listu ovšem Blatter vážně pomýšlí na to, že se funkce nevzdá. O jeho obnoveném zájmu o předsednický post údajně svědčí i odchod mluvčího FIFA Waltera de Gregoria, který prý patřil mezi zastánce "nového začátku" a doporučoval Blatterovi, aby odešel.

De Gregorio, jenž odstoupil tento týden poté, co v diskuzním pořadu vyprávěl vtip na účet FIFA, se ke spekulacím nevyjádřil. Komentovat informace listu nechtěli ani zástupci FIFA.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní