Rubriky:

Ostatní

Blatter zrušil cestu na mistrovství světa fotbalistů do 20 let

16. června 2015 13:30 - Curych

Předseda Mezinárodní fotbalové federace Sepp Blatter odřekl účast na finále mistrovství světa hráčů do 20 let na Novém Zélandu. Podle mluvčí FIFA mu v cestě brání povinnosti v sídle federace v Curychu.

 

Ruben Sprich, Reuters

Blatterova neúčast na sobotním finále v Aucklandu je potěšující zprávou pro výkonného ředitele pořádajícího fotbalového svazu Nového Zélandu Andyho Martina. Podle něj by příjezd šéfa FIFA měl na turnaj neblahý dopad. "Strhl by pozornost na sebe a odvedl ji od fantastického fotbalového festivalu," řekl Martin v rozhlasovém rozhovoru.

Podle spekulací médií zůstává Blatter od vypuknutí korupčního skandálu kolem FIFA ve Švýcarsku záměrně, aby se vyhnul případnému zatčení či policejnímu výslechu v cizině. Ve švýcarském vězení je stále sedm fotbalových funkcionářů, kteří byli zatčeni před třemi týdny v Curychu na žádost amerických vyšetřovatelů. Nyní čekají na vydání do USA. Obviněno je v kauze 14 osob.

V současnosti se hraje také mistrovství světa fotbalistek v Kanadě a podle FIFA není vyloučeno, že tento turnaj ještě Blatter navštíví. Finále se bude hrát 5. července ve Vancouveru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní