Brazílie - Venezuela 2:1Venezuela na Kanárky nevyzrála. Postup do čtvrtfinále slaví i Uruguay a Kolumbie

Fotbalisté Brazílie odčinili na mistrovství Jižní Ameriky porážku s Kolumbií, když ve svém závěrečném vystoupení ve skupině C zdolali Venezuelu 2:1. Kanárci, kterým chyběl potrestaný útočník Neymar, si díky tříbodovému zisku zajistili první příčku ve skupině a ve čtvrtfinále narazí na Paraguay. Účast mezi nejlepšími osmi celky turnaje slaví nejlepší týmy ze třetích míst Uruguay a Kolumbie. Černý Petr naopak zbyl na Ekvádor.

Sestřih gólů z utkání Brazílie - Venezuela

Brazilci zadělali na vítězství už po devíti minutách hry, kdy se po rohovém kopu krásně trefil z voleje Thiago Silva. Krátce po změně stran uklidnil favorita druhým zásahem Firmino. Venezuela už v závěru stačila pouze zkorigovat skóre. V 84. minutě se trefil hlavou Miku.

Svěřenci trenéra Carlose Dungy se v boji o semifinále střetnou s Paraguayí, s níž před čtyřmi lety na Copa América vypadli ve čtvrtfinále po penaltovém rozstřelu.

Ve druhém duelu skupiny C Peru remizovalo s Kolumbií 0:0. Získaný bod stačil oběma mužstvům postupu.

Kolumbie vyzve ve čtvrtfinále vítěze skupiny B Argentinu. Uruguay se utká s domácím výběrem Chile. Poslední čtvrtfinálovou dvojici tvoří Bolívie a Peru.